YÂD-I CEMİL

Lisânı ağızda olanı değil,
Lisânı gönülde olanlara Yâr et Bizi…
Tebessümü simâsında olanı değil,
Tebessümü gönülde olanlara kat bizi…
Aşkı tende sananı değil,
Aşkı ruhunda can bilenlere arat bizi.

Hz. Mevlana

 

YÂD-I CEMİL

“Doğu olsam, batı olsam, göklere çıksam, senden bir nişane bulmadıkça, dirilikten bir nişane bile yok bana.” Hz Mevlana

22 Nisan Pazartesi günü dergimiz Nurşin Esintileri, hanımlara özel bir kahvaltı organizasyonunda okurları ve sevenleri ile buluştu. Kutlu Doğum Haftası ve Üstadımız Seyda Fadlullah Hazretlerinin sene-i devriyesine yaklaşığımız günler içerisinde olması bizler için bu günü daha anlamlı kıldı. Bu özel günde aylar, yıllar ve asırlar geçse de hatıraları hayatımızdan geçip gitmeyen, ne zaman adları geçse, “Yâd-ı Cemîl” ile hatırlanan ve hasretle anılan, çok az kimseye nasib olan bir devletin ve servetin sahibi olan tasavvuf büyüklerinin Allah ve Resulü’ne (s.a.v)  duydukları sevgiden, tasavvufun gerçek manası olan muhabbetten bahsedildi.

Aralarında Başbakan yardımcısı ve Ankara milletvekili Haluk İpek’in eşi Hatice İpek hanımefendi, Keçiören Belediye Başkanı Sayın Mustafa Ak’ın eşi Sayın Hatice Ak Hanımefendininde bulunduğu konuklarımıza muhabbet merkezi olan Nurşin; ilmî yönünün yanı sıra tasavvufî ve Seyda Fadlullah Hazretlerinin yapmış olduğu hizmetler ile de tanıtıldı.

Üstadımızın medrese yıllarına ait hatıraları ile medreselerin ilim merkezi olmasının yanı sıra medrese öğrencilerinin ne kadar zor şartlar altında bu ilme sahip oldukları bir nebze de olsa hissedilmeye, hissettirebilmeye çalışıldı.

Medrese öğrencilerin daha ferah ortamlarda eğitim görmesini sağlamak ve ihtiyaç sahibi daha fazla aileye ulaşabilmek için vakfımızın gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel alandaki faaliyetleri, geleceğe dair planları ve hedefleri paylaşıldı.

1985 yılından itibaren ilk olarak Ankara-Keçiören’de başlayıp zamanla tüm Türkiye’ye yayılan haftalık Kuran, tasavvuf, fıkıh, siyer sohbetlerimizden haberdar olan konuklarımızın bunca zamandır bu zümrenin içine dâhil olamadıklarından müteessir olduklarını dile getirmeleri bizler için doğru yolda olduğumuzun göstergesiydi.

Her gün olduğu gibi, bu günde de Nurşin; öne çıkan dünyevî isteklerimiz, yaşam koşullarımızla unuttuğumuz hatta belki de farkına varmadığımız değerlerimizi gün yüzüne çıkartıp, taviz vermeden de İslamiyetin tüm güzellikleri ile yaşanabilir olduğunun kanıtı oldu.

Halidiye Yayınlarından Abdurrahman-i Taği, Muhammed Diyaüddin, Seyda Fadlullah ve Seyda Alameddin Hazretlerinin sözlerinin bulunduğu kitapçık ilk kez bugün okuyucusunun karşısına çıktı. Kitapçıkların arkasında bulunan numaralar arasından seçilen davetlimize Nurşin ziyareti hediye edildi.

Böylesine güzel günde gerek Ankara’dan gerekse Ankara dışından katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkürü borç bilir, yeni organizasyonlarda yine birlikte olmak dileriz.

Lisânı ağızda olanı değil,
Lisânı gönülde olanlara Yâr et Bizi…
Tebessümü simâsında olanı değil,
Tebessümü gönülde olanlara kat bizi…
Aşkı tende sananı değil,
Aşkı ruhunda can bilenlere arat bizi.

Hz. Mevlana

 

© 2017 Nurşin.com"Site içerisindeki Tüm Yazı Resim ve Medyaların Telif Hakları nurşin.com 'a aittir , izinsiz kopyalanamaz , çoğaltılamaz. "