Muhabbet

MUHABBET

Seyda-i Taği(ks), inkâr edilemeyecek miktarda hizmet yapmış; cami yaptırmış, medrese yaptırmış, tedrisat yapmış, kitap yazmış, köprü yapmış. Buna rağmen “ Hiçbir amelimden umudum yoktur. Tek ve tek Gavs-ı Hizan’ın(ks)  muhabbetinden umudum vardır. Gavs-ı Hizan’ın(ks) muhabbetinden başka hiçbir şey beni kurtarmaz, bu muhabbetin işareti ise sağ ayağımın büyük parmağının düşmesidir.”  demiştir.

Evliyaların muhabbeti insana fayda verecektir. Evliyaların muhabbetinin faydası olmasaydı Ashab-ı Keyf’in köpeği cennete gitmezdi. Ashab-ı Keyf de Allah-u Teâlâ’nın(cc)  evliyalarındandır; fakat sahabe kadar büyük değillerdir. Allah-u Teâlâ’nın(cc) sevdiği kullarındandır. Köpekleri de onları sevdiği için Rabb-ül Âlemin(cc) o köpeği cennete gönderecektir. Biz de inşallah Resul-u Ekrem’in(sav) varisi olan Sadat-ı Kiram’ı seversek sünnet-i seniyyeye tabi oluruz, Rabb-ül Âlemin(cc) de bizden razı olur.
 
 

© 2017 Nurşin.com"Site içerisindeki Tüm Yazı Resim ve Medyaların Telif Hakları nurşin.com 'a aittir , izinsiz kopyalanamaz , çoğaltılamaz. "